Чист ваздух, чисте воде, лијепе шуме и чиста природа су битни за све нас, поручио је амбасадор Јапана у Босни и Херцеговини Масами Kинефучи приликом додјеле награда побједницима такмичења у цртању о теми „Чист ваздух – здрав живот“.
Невладина организација из Јапана Ипил Ипил но Kаи, у сарадњи с Развојним програмом Уједињених нација (УНДП) у Босни и Херцеговини, покренула је такмичење у цртању о теми „Чист ваздух – здрав живот“, у којем су учествовали ученици основних школа из Сарајева, Бања Луке, Источног Сарајева, Мостара и Тузле.
У оквиру такмичења, ученици од 5. до 9. разреда основних школа из ових пет градова имали су прилику да, кроз своје цртеже, на креативан начин представе важност чистог ваздуха за њихов здрав живот и будућност. Стигло је 690 радова из 34 основне школе из пет градова.

Аутори најбољих цртежа, њих пет, као награду добили су бицикл, а међу награђенима је и ученица наше школе Теодора Новаковић.





Users Today : 75
Users Yesterday : 69
This Month : 1122
This Year : 22948
Total Users : 114910
Views Today : 273
Total views : 293134
Who's Online : 1